Kopírovanie textu z Wordu do Excelu makrom

Autor: Peter Belko | 16.2.2011 o 7:43 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  3484x

Dostal som nasledovnú otázku: „Potrebujem text z Wordu skopírovať a vložiť ako text do Excelu pre ďalšiu úpravu. Aby som nemusela manuálne kopírovať a vkladať ako text do Excelu chcem to urobiť makrom. Ako je to možné zrealizovať?"

Odpísal som na to, že treba zohľadniť aj ďalšie skutočnosti ako je formát toho textu, v akom type súboru je to uložené a tiež info, že Excel nie je stavaný na prácu s dlhým súvislým textom. Tiež som nedostal vstupnú informáciu, že či sa má kopírovať celý text, alebo len nejaká jeho časť. V prípade, že je možné dokument uložiť ako txt súbor, tak je možné ho priamo v Exceli otvoriť a netreba vytvárať makro.

Riešení môže byť niekoľko, mne sa podarilo vytvoriť a otestovať nasledovný VBA kód pre Word 2010.
Word makro na kopírovanie textu do Excelu

V prvej časti kód označí celý text vo Worde, potom vytvorí Excel objekt a vyberie pracovný hárok s požadovaným názvom a cieľovú bunku (A3), kam sa bude text vkladať. Následne skopírovaný text vloží. Jeden odsek do jednej bunky. V prípade, že by cieľový Excel súbor bol už otvorený, otvorí ho ešte raz, ale teraz len na čítanie. Súbory obsahujúce makrá je potrebné uložiť ako dokument s povolenými makrami s príponou docm, alebo pre Excel s xlsm. Pokiaľ takýto súbor nespĺňa určité kritéria, tak pri jeho otvorení budú makrá blokované a treba ich povoliť pomocou panela hlásení v hornej časti aplikácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?