Kopírovanie textu z Wordu do Excelu makrom

Autor: Peter Belko | 16.2.2011 o 7:43 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  3455x

Dostal som nasledovnú otázku: „Potrebujem text z Wordu skopírovať a vložiť ako text do Excelu pre ďalšiu úpravu. Aby som nemusela manuálne kopírovať a vkladať ako text do Excelu chcem to urobiť makrom. Ako je to možné zrealizovať?"

Odpísal som na to, že treba zohľadniť aj ďalšie skutočnosti ako je formát toho textu, v akom type súboru je to uložené a tiež info, že Excel nie je stavaný na prácu s dlhým súvislým textom. Tiež som nedostal vstupnú informáciu, že či sa má kopírovať celý text, alebo len nejaká jeho časť. V prípade, že je možné dokument uložiť ako txt súbor, tak je možné ho priamo v Exceli otvoriť a netreba vytvárať makro.

Riešení môže byť niekoľko, mne sa podarilo vytvoriť a otestovať nasledovný VBA kód pre Word 2010.
Word makro na kopírovanie textu do Excelu

V prvej časti kód označí celý text vo Worde, potom vytvorí Excel objekt a vyberie pracovný hárok s požadovaným názvom a cieľovú bunku (A3), kam sa bude text vkladať. Následne skopírovaný text vloží. Jeden odsek do jednej bunky. V prípade, že by cieľový Excel súbor bol už otvorený, otvorí ho ešte raz, ale teraz len na čítanie. Súbory obsahujúce makrá je potrebné uložiť ako dokument s povolenými makrami s príponou docm, alebo pre Excel s xlsm. Pokiaľ takýto súbor nespĺňa určité kritéria, tak pri jeho otvorení budú makrá blokované a treba ich povoliť pomocou panela hlásení v hornej časti aplikácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?