Zobrazenie pošty v konverzáciách – Outlook 2010

Autor: Peter Belko | 23.2.2011 o 7:27 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  2028x

Outlook 2010 umožňuje zobrazovať poštové priečinky v konverzáciách. Využijete to hlavne ak ste členom nejakej aktívnej e-mailovej diskusie. Niektoré nastavenia Vám pomôžu ľahšie sa v množstve e-mailov orientovať.

Na záložke Zobraziť môžete kliknutím na Zobraziť správy v konverzáciách aktivovať ich usporiadanie podľa predmetu. V dialógovom okne, ktoré sa zobrazí si vyberáte zobrazenie v konverzáciách pre Všetky priečinky, alebo pre Tento priečinok. Správy v konverzácii majú naľavo malú šípku pomocou ktorej rozbalíte zobrazenie rozdelenej konverzácie. Ďalším kliknutím zobrazíte všetky položky. Tie sú zoradené podľa toho ako boli doručované. Orientujete sa v nich podľa oranžových krúžkov a oranžovej spojnice medzi jednotlivými správami. Podľa spojnice vidíte na ktorú správu sa reagovalo - Adriana odpovedala Ivete (viď. farebné šípky - obrázok vľavo). Prehľadnejšie je nastavenie Klasické zobrazenie s odsadením. Pri ňom sa ale štandardne zmení poradie správ a najstaršia, ktorá zahajovala konverzáciu bude hore (obrázok vpravo). Jednotlivé odpovede budete vidieť odsadené.Zobrazenie v konverzáciách Outlook 2010

Ďalšou dôležitou funkciou pri konverzáciách je vyčistenie, ktoré odstráni duplicitné položky. V mojom prípade mal jeden priečinok 847 e-mailov. Po vyčistení sa ich počet zredukoval na 635 správ. Konverzácia na obrázku sa zredukovala o 4 správy. V možnostiach Outlooku môžete nastaviť možnosti čistenia. Čistenie môžete spustiť na konverzáciu alebo na celý priečinok. Nájdete ho na záložke Domov v skupine príkazov Odstrániť. Konverzáciu môžete aj ignorovať a tým zabezpečíte jej presunutie do koša.

Pre používateľov Outlook 2010 odporúčam aspoň vyskúšať toto zobrazenie, lebo máte relevantné správy aj s Vašimi odpoveďami na jednom mieste. Ja to používam aj na doručenú poštu. Je to efektívnejšie a nemusíte preklikávať medzi rôznymi položkami a vyhľadávať ak potrebujete vidieť niektorú predchádzajúcu správu vrátane odoslanej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?