Sekcie v dokumente vo Worde

Autor: Peter Belko | 26.5.2011 o 6:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  461x

Pri dlhých niekoľkostranových dokumentoch je vhodné text členiť do sekcií. Tie majú pri ďalšom formátovaní výhodu - umožňujú vytvárať v jednom dokumente rôzne okraje a orientáciu stránok, taktiež môžete text na stránke písať do stĺpcov. Sekcie potrebujete aj na pokročilé číslovanie strán. To je také, kedy na niekoľkých stranách nemáte žiadne číslo strany a následne pokračujete iným číslom ako je skutočné. Tak môžete napr. na reálnej strane 5 začať číslovať od čísla sedem. Rovnako môžete vytvoriť samostatné „číslovanie" príloh pomocou písmen, alebo rímskych číslic.

Aby všetko správne fungovalo, je potrebné rozhodnúť sa, ktoré strany budú patriť do ktorej sekcie. Tie sú rozdelené na priebežné sekcie, pokračujúce na novej stránke, na párnej, alebo nepárnej. Okrem sekcií sú k dispozícii aj zlom strany a zlom stĺpca. Zlom strany používate vtedy, keď potrebujete pokračovať v písaní na novej strane a nechcete použiť veľmi rozšírený spôsob pomocou vloženia znakov konca odseku, tj. nadbytočného stláčania klávesu ENTER. Tento spôsob je problematický pri dopisovaní textu do existujúcich odsekov, pretože nadbytočné konce odsekov posunú iný text a je potrebné neefektívne odstraňovanie takýchto skrytých znakov. Jednoduchšie je použiť kombináciu kláves CTRL + ENTER, ktorá na mieste kurzoru vytvorí skrytý znak zlomu strany a umožní písať na novej strane.

Pokračovanie môjho článku o sekciách v dokumente nájdete na stránke Tipy a triky MS Office na živé.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?