Knižnica obrázkov na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 22.8.2011 o 7:33 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  1421x

Podobne ako dokumentová knižnica popísaná v minulom článku funguje na SharePoint 2010 aj knižnica obrázkov. V tomto článku k nej nájdete základné informácie a video ukážku ako s ňou pracovať.

Knižnicu vytvoríte cez ponuku Akcie lokality kde vyberiete Ďalšie možnosti a v zobrazenom okne vyhľadáte knižnicu obrázkov. Samotná knižnica nemá dostupný pás s nástrojmi ako iné knižnice a preto je potrebné používať len príkazy v hornej časti stránky. K dispozícii sú príkazy na vytvorenie priečinku, pridanie jedného, alebo viacerých obrázkov. Tieto zobrazia samostatné okno na odoslanie obrázkov, v ktorom je potrebné v počítači obrázky vyhľadať, označiť, zvoliť ich kvalitu a odoslať. Po ich pridaní do knižnice sú dostupné príkazy akcií, pomocou ktorých môžete obrázok upraviť, odstrániť, alebo stiahnuť do počítača ak to je obrázok od kolegu a potrebujete ho vo svojom PC na prácu v grafickej aplikácii. Tiež môžete obrázky zobraziť v režime prezentácie a nastaviť aj možnosti upozornenia na zmeny.

Kde vo firme ukladáte pracovné obrázky? Každý lokálne vo svojom PC, alebo v jednom zdieľanom priečinku?

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?