Facebook v Outlooku

Autor: Peter Belko | 6.9.2011 o 15:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  340x

V súčasnosti je Facebook veľmi populárna sociálna sieť. Existujú aj možnosti, ako Facebook používať bez toho, aby ste sa museli na web prihlasovať. Patrí sem okrem iných aplikácii aj Live Messenger alebo Outlook Social Connector.

V oboch prípadoch je možné vytvoriť vzájomné spojenie a následné využívanie služby v e-mailovom klientovi. Vyžaduje to stiahnutie poskytovateľa spojenia (providera) so sociálnou sieťou a jeho následná konfigurácia. Potom budete mať priamo v table osôb pod každou správou v okne na čítanie dostupné základné informácie, ktoré bežne vidíte po prihlásení na Facebook (FB), vrátane fotografií kontaktov, statusov a komunikačnej histórie v Outlooku. Samozrejme iba v prípade, že váš kontakt používa rovnakú e-mailovú adresu na FB aj na komunikáciu s vami.

V starších verziách Outlooku musíte mať nainštalovaný Social Connector - priamo dostupný je až v Outlook 2010. Pre staršie verzie ho stiahnete z Download centra Microsoftu. Aby všetko fungovalo, je potrebné urobiť nasledovné kroky:

  1. Spustite Outlook 2010 a kliknite na záložku Zobraziť.
  2. Kliknite na tlačidlo Tabla osôb > Nastavenie konta, ktoré zobrazí okno so zoznamom dostupných sietí. Najčastejšie sú priamo dostupné Osobná lokalita SharePoint a Live Messenger.

Pokračovanie môjho článku o integrácii Facebook do Outlooku 2010 nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?