Knižnica snímok PowerPoint na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 8.9.2011 o 7:17 | Karma článku: 2,85 | Prečítané:  1257x

SharePoint server má okrem už popisovaných knižníc k dispozícii aj knižnicu snímok do prezentácii. Majú výhodu v tom, že po vložení snímky do prezentácie je prepojená a v prípade jej zmeny sa aktualizuje vo všetkých prezentáciách kde je použitá.

Je to veľmi zaujímavá funkcia na efektívnu prácu. Predstavte si situáciu, že niekoľko pracovníkov vo veľkej firme používa v prezentáciách údaje o obrate, alebo iné obchodné informácie. Tieto sa neustále menia a preto ich zamestnanci musia vo svojich prezentáciách prepisovať. Ak na to zabudnú, budú poskytovať nepresné informácie. Pri použití knižnice na SharePoint stačí vytvoriť jednu snímku, ktorú bude aktualizovať zodpovedný pracovník. Členovia tímu sa nemusia zaoberať či majú aktuálne informácie, pretože je dostupné prepojenie a aktualizácia, ktorá ich na to pri otváraní prezentácie upozorní a snímku môžu v aktualizačnom okne jedným kliknutím zmeniť.

Využívate vo firme niektoré rovnaké snímky vo viacerých prezentáciách u rôznych kolegov? Darí sa vám ustrážiť, aby boli všade rovnaké údaje?

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?