Knižnica snímok PowerPoint na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 8.9.2011 o 7:17 | Karma článku: 2,85 | Prečítané:  1263x

SharePoint server má okrem už popisovaných knižníc k dispozícii aj knižnicu snímok do prezentácii. Majú výhodu v tom, že po vložení snímky do prezentácie je prepojená a v prípade jej zmeny sa aktualizuje vo všetkých prezentáciách kde je použitá.

Je to veľmi zaujímavá funkcia na efektívnu prácu. Predstavte si situáciu, že niekoľko pracovníkov vo veľkej firme používa v prezentáciách údaje o obrate, alebo iné obchodné informácie. Tieto sa neustále menia a preto ich zamestnanci musia vo svojich prezentáciách prepisovať. Ak na to zabudnú, budú poskytovať nepresné informácie. Pri použití knižnice na SharePoint stačí vytvoriť jednu snímku, ktorú bude aktualizovať zodpovedný pracovník. Členovia tímu sa nemusia zaoberať či majú aktuálne informácie, pretože je dostupné prepojenie a aktualizácia, ktorá ich na to pri otváraní prezentácie upozorní a snímku môžu v aktualizačnom okne jedným kliknutím zmeniť.

Využívate vo firme niektoré rovnaké snímky vo viacerých prezentáciách u rôznych kolegov? Darí sa vám ustrážiť, aby boli všade rovnaké údaje?

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.


Už ste čítali?