Vlastný zoznam na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 19.9.2011 o 7:37 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  2137x

V predchádzajúcich článkoch boli popísané niektoré typy knižníc, ktoré môžete na SharePoint 2010 používať. V tomto článku nájdete informácie ako vytvoriť vlastný zoznam napr. na evidenciu prichádzajúcich návštev na recepcii vo firme.

V konečnom dôsledku je to niečo podobné ako tabuľka v Exceli, ale má niekoľko výhod. Týka sa to hlavne použitia viacerými pracovníkmi naraz. Zdieľanie excelovskej tabuľky nie je vôbec vhodné riešenie aj keď to vo veľa firmách praktizujú. Potom vznikajú konflikty údajov pri ich zapísaní viacerými používateľmi do rovnakej bunky. Používatelia sa potom zbytočne zdržujú, lebo musia rozhodnúť, ktorý údaj do bunky skutočne patrí. Toto odpadá pri použití databázovej tabuľky, napr. Access 2010,  alebo po vytvorení vlastného zoznamu na lokalite SharePoint.

Vytvorenie zoznamu je jednoduchá záležitosť a môže obsahovať údaje podľa požiadavky. Takto som vytváral v jednej firme kde spravujem sieť a SBS server zoznam na evidenciu telefonických dopytov od zákazníkov. Môžu to byť samozrejme akékoľvek zoznamy. Počas telefonátu so zákazníkom asistentka zadá údaje čo zákazník potrebuje. Skladník si v priebehu dňa položku pozrie a doplní údaje. Asistentka potom spätne zavolá zákazníkovi, pretože potrebné informácie už má v zozname dostupné. Na pokročilejšiu prácu je vhodné vytvoriť aj vlastné zobrazenia, ktoré umožňujú na údaje pozerať podľa rôznych kritérií. V krátkom videu si pozriete ako vytvoriť zoznam s vlastnými stĺpcami.
Máte nejaký systém na podobnú evidenciu, alebo využívate zdieľanú tabuľku v Exceli? Skôr sa to ale v Exceli týka malých firiem ako veľkých, v ktorých je predpoklad používania CRM.

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?