Vlastný zoznam na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 19.9.2011 o 7:37 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  2125x

V predchádzajúcich článkoch boli popísané niektoré typy knižníc, ktoré môžete na SharePoint 2010 používať. V tomto článku nájdete informácie ako vytvoriť vlastný zoznam napr. na evidenciu prichádzajúcich návštev na recepcii vo firme.

V konečnom dôsledku je to niečo podobné ako tabuľka v Exceli, ale má niekoľko výhod. Týka sa to hlavne použitia viacerými pracovníkmi naraz. Zdieľanie excelovskej tabuľky nie je vôbec vhodné riešenie aj keď to vo veľa firmách praktizujú. Potom vznikajú konflikty údajov pri ich zapísaní viacerými používateľmi do rovnakej bunky. Používatelia sa potom zbytočne zdržujú, lebo musia rozhodnúť, ktorý údaj do bunky skutočne patrí. Toto odpadá pri použití databázovej tabuľky, napr. Access 2010,  alebo po vytvorení vlastného zoznamu na lokalite SharePoint.

Vytvorenie zoznamu je jednoduchá záležitosť a môže obsahovať údaje podľa požiadavky. Takto som vytváral v jednej firme kde spravujem sieť a SBS server zoznam na evidenciu telefonických dopytov od zákazníkov. Môžu to byť samozrejme akékoľvek zoznamy. Počas telefonátu so zákazníkom asistentka zadá údaje čo zákazník potrebuje. Skladník si v priebehu dňa položku pozrie a doplní údaje. Asistentka potom spätne zavolá zákazníkovi, pretože potrebné informácie už má v zozname dostupné. Na pokročilejšiu prácu je vhodné vytvoriť aj vlastné zobrazenia, ktoré umožňujú na údaje pozerať podľa rôznych kritérií. V krátkom videu si pozriete ako vytvoriť zoznam s vlastnými stĺpcami.
Máte nejaký systém na podobnú evidenciu, alebo využívate zdieľanú tabuľku v Exceli? Skôr sa to ale v Exceli týka malých firiem ako veľkých, v ktorých je predpoklad používania CRM.

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?