Upozornenia na zmeny v knižniciach SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 28.9.2011 o 7:33 | (upravené 28.9.2011 o 18:32) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  1391x

SharePoint disponuje funkcionalitou, ktorá zvyšuje efektivitu práce v tímoch. Patrí sem aj možnosť nastavenia upozornení na zmeny. V krátkom videu si pozriete ako vyzerá nastavenie upozornenia.

Upozornenie môžete nastaviť na súbory, knižnice, stránky a pod. Na základe konfigurácie môžete upozornenia dostávať okamžite, alebo súhrnne každý deň, alebo týždenne. Efektivita práce sa dobre popíše na príklade. Predstavte si, že ste vytvorili dokument do ktorého má kolega dopísať ďalšie informácie. Štandardne by sa dokument posielal e‑mailom a po čase by už nebolo jasné, kto má poslednú verziu. V lepšom prípade by bol dokument v sieťovom umiestnení, kde by ho kolega upravil. Aby ste sa dozvedeli, že už to je hotové, museli by ste ho priebežne kontrolovať, alebo počkať kým kolega napíše e‑mail, že to dokončil. Ak zabudne napísať, tak sa to zbytočne predĺži. Pri použití SharePoint si nastavíte upozornenie, ktoré Vám pošle e-mail po každej zmene v tom dokumente (alebo celej knižnici). Odpadne tak potreba jeho priebežného kontrolovania, alebo čakania na kolegu kým sa ozve. V krátkom videu si pozriete základné informácie o upozorneniach.

Ako riešite notifikáciu na zmeny v dokumentoch a priečinkoch vo firme a na pracovisku?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?