Zobrazenie a používanie prehľadu

Autor: Peter Belko | 15.10.2011 o 22:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  306x

Ak vo Worde 2010/2007 pracujete s dlhšími dokumentmi, môže byť celkom užitočné začať používať zobrazenie prehľadu. Táto funkcia umožňuje pracovať s dokumentom, ktorý je formátovaný pomocou štýlov nadpisov veľmi efektívnym spôsobom. Dostupné sú možnosti zobrazenia len niektorých úrovní textu a zvyšné sú skryté. Taktiež môžete veľmi jednoducho meniť poradie celých odsekov len zmenou poradia ich nadpisov.

Pomocou príkazov na páse s nástrojmi je k dispozícii jednoduchá zmena úrovní nadpisov, napr. zmena Nadpis 1 na Nadpis 3 a pod. Okrem týchto možností je veľmi zaujímavé importovanie iných textových dokumentov do hlavného dokumentu. Vznikne tak jeden dokument zložený z niekoľkých samostatných dokumentov bez nutnosti kopírovať text z jedného do druhého.

  1. Spustite Word a otvorte, prípadne vytvorte dlhší dokument, ktorý bude mať nadpisy formátované štýlmi nadpisov 1 až 3.
  2. Na záložke Zobraziť kliknite na tlačidlo Prehľad. Na páse s nástrojmi sa na začiatku zobrazí nová záložka Tvorba prehľadu s potrebnými príkazmi. V texte pri nadpisoch budú tlačidlá so znamienkami plus, ktoré využijete na označovanie celých kapitol.

Pokračovanie môjho článku o zobrazení a používaní prehľadu vo Worde nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Slovenka sa pri premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.


Už ste čítali?