Zobrazenie a používanie prehľadu

Autor: Peter Belko | 15.10.2011 o 22:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  307x

Ak vo Worde 2010/2007 pracujete s dlhšími dokumentmi, môže byť celkom užitočné začať používať zobrazenie prehľadu. Táto funkcia umožňuje pracovať s dokumentom, ktorý je formátovaný pomocou štýlov nadpisov veľmi efektívnym spôsobom. Dostupné sú možnosti zobrazenia len niektorých úrovní textu a zvyšné sú skryté. Taktiež môžete veľmi jednoducho meniť poradie celých odsekov len zmenou poradia ich nadpisov.

Pomocou príkazov na páse s nástrojmi je k dispozícii jednoduchá zmena úrovní nadpisov, napr. zmena Nadpis 1 na Nadpis 3 a pod. Okrem týchto možností je veľmi zaujímavé importovanie iných textových dokumentov do hlavného dokumentu. Vznikne tak jeden dokument zložený z niekoľkých samostatných dokumentov bez nutnosti kopírovať text z jedného do druhého.

  1. Spustite Word a otvorte, prípadne vytvorte dlhší dokument, ktorý bude mať nadpisy formátované štýlmi nadpisov 1 až 3.
  2. Na záložke Zobraziť kliknite na tlačidlo Prehľad. Na páse s nástrojmi sa na začiatku zobrazí nová záložka Tvorba prehľadu s potrebnými príkazmi. V texte pri nadpisoch budú tlačidlá so znamienkami plus, ktoré využijete na označovanie celých kapitol.

Pokračovanie môjho článku o zobrazení a používaní prehľadu vo Worde nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?