Externé údaje z webu do Excelu

Autor: Peter Belko | 16.10.2011 o 6:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  598x

Pre veľa používateľov je Excel univerzálna aplikácia a využívajú ho okrem výpočtov aj na iné úlohy. Medzi také by sa dali zaradiť rôzne databázy, ktoré filtrujú, zoraďujú a samozrejme aj počítajú rôzne súhrny. Zoznamy ktoré používajú sú často údaje z iných informačných systémov. Tieto následne do Excelu importujú z vhodných formátov ako je csv, alebo txt s oddeľovačmi. Okrem informačných systémov alebo databáz existuje aj možnosť importovať údaje z webovej stránky. Môžu to byť napr. rôzne cenníky, zoznamy, bankové kurzové lístky a pod.

Pri bankových kurzových lístkoch je využitie veľmi zaujímavé, pretože ak niekto potrebuje prepočítavať údaje v tabuľke na inú menu vždy podľa aktuálneho kurzu, tak sa práca môže čiastočne automatizovať. Ak prepočítavate podľa viac cudzích kurzov mien, tak úspora času je výrazná, pretože vytvorený webový dotaz stačí jedným kliknutím aktualizovať a následne sa aktualizuje celá tabuľka s výpočtami.

  1. Spustite Excel 2010/2007 a na páse s nástrojmi kliknite na záložku Údaje.
  2. V skupine príkazov Získať externé údaje kliknite na tlačidlo Z webu, ktoré zobrazí okno na vytvorenie nového webového dotazu.

Pokračovanie môjho článku o externých údajoch z webu do Excelu nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?