Nový Outlook a OneNote: Organizácia v Office 2013

Autor: Peter Belko | 25.7.2012 o 22:02 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  442x

Prvé dojmy Outlook 2013 uľahčuje nastavenia a dokáže sa prepojiť so sociálnymi sieťami. OneNote 2013 stavia na cloudových službách a výrazne uľahčuje zdieľanie poznámok. Nedávno sme sa bližšie pozreli na aplikácie Word a Excel z nového kancelárskeho balíka Office 2013. Dnes pokračujeme ďalšou dvojicou - emailovým klientom Outlook a poznámkovačom OneNote.

Oba programy je vhodné používať spoločne, keďže slúžia na organizáciu práce. Niektoré funkcie majú navzájom prepojené a vhodne sa dopĺňajú.

Prostredie oboch aplikácií je podobné, ako v predchádzajúcej verzii 2010. Prinášame ukážky a dojmy z používania noviniek a zmien, ktoré prinášajú v novej verzii spolu s prezentačnými videami.

Outlook: Jednoduché prvé kroky

Outlook prešiel miernou zmenou vzhľadu. Pri úplne prvom spustení sa zobrazí uvítacia obrazovka so sprievodcom nastavením účtu. E-mailový účet môže bežať na Exchange serveri alebo kompatibilnej službe, ActiveSync (napríklad Hotmail) a POP/IMAP.

Nechýba samozrejme ani automatické vyhľadávanie nastavení, ktoré pre Hotmail funguje aj bez konektora. Štandardne nie sú zobrazené poštové priečinky v strome, ale minimalizované na ľavý okraj. Navigačný riadok je vľavo dole s položkami, umiestnenými vodorovne vedľa seba.

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami a videami Nový Outlook a OneNote: Organizácia v Office 2013 v šiestich ďalších častiach o novinkách v Outlooku a OneNote nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?