Microsoft Office 2013: TOP 15 noviniek

Autor: Peter Belko | 14.8.2012 o 23:07 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  532x

Ktoré vychytávky sa najviac zídu, a kvôli ktorým sa neoplatí uvažovať o prechode, keď vyjde finálna verzia? Pozrite si náš rebríček. Prinášame výber 15 zaujímavých noviniek naprieč celým chystaným balíkom Office 2013. Najviac nás zaujali novinky v Exceli.

1. Kolaborácia

Integrácia celého Office 2013 so SkyDrive alebo Office 365 je prítomná všade. Myslíme si, že je zaujímavý nápad, aby používatelia mali dostupné nastavenia a dokumenty podľa potreby kedykoľvek a kdekoľvek, dokonca z rôznych zariadení. Zároveň si uvedomujeme, že používatelia zatiaľ oblaku veľmi nedôverujú a bude to chcieť určitý čas na postupné zisťovanie výhod a získavanie dôvery pre riešenia cloud.

Word

2. Režim na čítanie

Pri čítaní dlhého dokumentu na obrazovke namiesto jeho tlačenia je nový režim na čítanie veľmi prínosný. Zobrazuje text v stĺpcoch s väčším písmom a listovanie strán sa realizuje zľava doprava. Nastavenia umožňujú prispôsobiť zobrazenie podľa potreby používateľa. Dostupné možnosti komentárov a navigácie v dokumente sú dobrou pomôckou. Zväčšenie objektu (obrázok, graf, tabuľka, ...) k lepšiemu nahliadnutiu nás tiež zaujalo.

Word 2013 zobrazenie na čítanie a pokračovanie v práci

3. Pokračujte, kde ste skončili

Po otvorení existujúceho dokumentu sa vpravo zobrazí informácia, v ktorej časti textu ste naposledy skončili prácu a kliknutím môžete na tom mieste pokračovať bez nutnosti rolovania v dokumente. Pri využití SkyDrive toto platí, aj keď pokračujete v práci na inom počítači.

 

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami Microsoft Office 2013: TOP 15 noviniek nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?