SharePoint Designer Preview 2013 a Office 365 Preview

Autor: Peter Belko | 27.9.2012 o 7:27 | (upravené 27.9.2012 o 10:50) Karma článku: 2,43 | Prečítané:  959x

Firmy a organizácie, ktoré využívajú technológiu SharePoint či už lokálne vo svojej infraštruktúre alebo prostredníctvom Office 365 by nemali zabúdať na bezplatnú aplikáciu SharePoint Designer. Táto im umožňuje konfigurovať a upravovať nastavenia a vzhľad webov SharePoint. Vyskúšal som nové testovacie verzie 2013 a základné informácie o aplikácii si prečítate v tomto článku.

Po inštalácii SharePoint Designer a jeho spustení sa zobrazí úvodná obrazovka, kde vyberáte úkony, ktoré potrebujete spraviť. Môže to byť úprava existujúceho webu SharePoint a vytvorenie nového aj pomocou šablóny. Pri používaní SharePoint on-line na Office 365 stačí kliknúť na Open site, zadať adresu webu a následne prihlasovacie údaje aby sa po chvíli zobrazili objekty webu.

SharePoint Designer 2013 Preview - prostredie aplikácie

V hornej časti je pás s nástrojmi, ktorý sa dynamicky mení podľa toho s akým objektom robíte. Vľavo je navigačný panel webového sídla so zoznamom objektov ako sú zoznamy a knižnice, pracovné procesy, stránky, stĺpce, skupiny, podstránky a pod. Vpravo je zobrazenie vybraného objektu. Ak vyberiete hlavnú stránku, tak môžete zmeniť jej titulok, popis, zapnúť/vypnúť niektoré možnosti navigácie alebo nastaviť prístupové práva. Vykonané zmeny treba uložiť a následne sa synchronizujú so serverom.

SharePoint Designer 2013 Preview - úprava zoznamu

Pomocou pásu s nástrojmi Site môžete vytvárať zoznamy a knižnice, pracovné procesy alebo robiť niektoré nastavenia. Po výbere už existujúceho zoznamu vľavo v podokne úloh Lists and Libraries a následne výberom konkrétnej položky ju môžete konfigurovať. Pridať všeobecné informácie, upraviť stĺpce, pridať nové s rôznymi dátovými typmi alebo vypočítané. Niektoré položky môžete upravovať na úrovni kódu stránky. Procesy môžete vytvárať pomocou preddefinovaných možností alebo importovať z aplikácie Visio. Vytvorený proces môžete tiež exportovať do Visia. Kliknutím na niektoré príkazy nastavení v SharePoint Designer sa zobrazí web v prehliadači a je potrebné ich konfigurovať tam.

SharePoint Designer 2013 Preview - Workflow


Ak používate SharePoint, ako robíte základné úkony správy stránok a nastavení z pohľadu koncového používateľa (information worker)?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri svojej premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?