Prvý pohľad na slovenský Word 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 11.3.2013 o 7:33 | Karma článku: 10,99 | Prečítané:  4623x

Pár dní je na Slovensku dostupný nový Microsoft Office 2013 v lokalizovanej verzii. Testoval som ho už počas neverejnej fázy zhruba od marca 2012. Teraz som pripravil súhrn zaujímavých noviniek vo forme krátkeho videa, kde si ich môžete pozrieť priamo v akcii.

Vo videu uvidíte domovskú obrazovku po spustení aplikácie, novú farebnosť prostredia aplikácie, možnosti vloženia on-line obrázkov, videí a aplikácii. Nová karta Návrh umožňuje meniť vzhľad dokumentu formátovaného pomocou vstavaných štýlov nadpisov. Pri tímovej práci využijete nové komentáre s možnosťou odpovedania na konkrétne komentáre. Režim čítania na obrazovke sa zmenil a posúvanie medzi stránkami sa robí vľavo/vpravo.

Prvý pohľad na Word 2013

Zaujímavé je aj zbalenie celého textu kapitoly a po návrate do dokumentu uvítanie s možnosťou vrátiť sa do časti textu, kde ste naposledy skončili. Prepojenie s cloudom je prítomné všade a priamo z Wordu sa môžete prihlásiť na svoj ukladací priestor SkyDrive alebo na firemný priestor v rámci Office 365. Ukladanie je možné do viacerých formátov vrátane PDF. Teraz je možné PDF súbory aj upravovať (ak sú textové a nie obrázok). V kombinácii so SkyDrive alebo SharePoint on-line môžu na dokumente tímovo pracovať viacerí používatelia naraz s možnosťou  blokovania časti textu pred úpravou iným používateľom.

 

Noviniek je viac a každému bude asi vyhovovať niečo iné. Preto prosím berte toto video ako základnú ukážku ako vyzerá nová verzia ak ju zatiaľ ešte nemáte nainštalovanú a vyskúšanú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?