Prvý pohľad na slovenský PowerPoint 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 25.3.2013 o 7:37 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  609x

Ďalší zo série článkov o lokalizovanom Office 2013 sa zaoberá PowerPointom 2013. Aplikáciou uznávanou aj zatracovanou rôznymi lektormi. Každý prezentujúci má svoj štýl a či podporu PowerPointu využije alebo nie, popíšem stručne základné novinky tejto verzie a niektoré si pozriete aj v krátkom videu priamo v akcii.

Aj PowerPoint má po spustení dostupné šablóny na domovskej obrazovke s možnosťou ich vyhľadávania na webe. Prezentácie môžu byť teraz širokouhlé. Dostupné motívy majú svoje farebné varianty, ktoré vyberáte z galérie a ďalšie farby motívu vyberáte z palety farieb. Objekty zarovnávate pomocou inteligentných vodiacich čiar, ktoré poskytujú rovnaké rozmiestnenie obrázkov, fotografií a diagramov. Tvary môžete vzájomne kombinovať a obrázky konvertovať do grafiky SmartArt. Pri tímovej práci využijete možnosti odpovedí na komentáre podobne ako vo Worde. Pri používaní SharePoint oceníte knižnice snímok a cez SkyDrive PowerPoint Web App.Práca s grafom v PowerPoint 2013

Prezentujúci ocenia nové zobrazenie pre prezentujúceho, ktoré poskytuje viac informácii ako sú viditeľné účastníkom - poradie snímok, poznámky, časovač, priblíženie snímky a pod. Prezentovať môžete aj on-line cez webový prehliadač pomocou bezplatnej verejnej služby alebo pomocou Lync.

 

Používate na prezentovanie pred publikom PowerPoint? Máte nejaké špecifické odporúčanie pre lektorov?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?