Prvý pohľad na slovenský Access 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 2.5.2013 o 8:02 | Karma článku: 1,76 | Prečítané:  482x

Databázová aplikácia Access bola ešte pred pár rokmi dostupná len v českej verzii, resp. vo svetových jazykoch. Zmenilo sa to s príchodom Office 2007 so zmeneným používateľským prostredím a Access je tiež lokalizovaný. V článku si prečítate o hlavných novinkách vo verzii 2013 a časť z nich si pozriete aj v krátkom videu.

Na domovskej obrazovke sú dostupné rôzne šablóny databáz. Teraz môžete vytvárať aj webové aplikácie, ktoré sa budú používať na SharePointe. Vytvárať môžete samozrejme stále aj súborové databázy. S príchodom pásu s nástrojmi sa dajú tabuľky vytvárať aj bez návrhového zobrazenia. Všetky potrebné položky pri návrhu tabuľky sú dostupné cez kontextové záložky pásu s nástrojmi.

Access 2013 a datove typy cez pás s nástrojmi 

Pre pokročilé nastavenia je stále k dispozícii aj návrhové zobrazenie. Pomocou sprievodcov vytvoríte dotazy, formuláre a zostavy. Využiť môžete aj ich rýchle vytvorenie jedným kliknutím pomocou príslušných príkazov. Úpravy robíte v zobrazení rozloženia alebo v návrhovom zobrazení. Dostupné sú aj navigačné formuláre. Makrá majú upravený editor a príkazy vyberáte z katalógu akcií.

 

Okrem vytvárania databázových aplikácii môžete Access využiť aj na export a import údajov z rôznych zdrojov ako je napr. SharePoint, SQL server, Excel, iná Access databáza a pod. Tieto údaje následne môžete analyzovať a spracovávať pomocou dotazov, formulárov a zostáv.

Využívate Access na databázové aplikácie alebo len ako zdroj údajov na analyzovanie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.


Už ste čítali?