Prvý pohľad na slovenský Access 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 2.5.2013 o 8:02 | Karma článku: 1,76 | Prečítané:  492x

Databázová aplikácia Access bola ešte pred pár rokmi dostupná len v českej verzii, resp. vo svetových jazykoch. Zmenilo sa to s príchodom Office 2007 so zmeneným používateľským prostredím a Access je tiež lokalizovaný. V článku si prečítate o hlavných novinkách vo verzii 2013 a časť z nich si pozriete aj v krátkom videu.

Na domovskej obrazovke sú dostupné rôzne šablóny databáz. Teraz môžete vytvárať aj webové aplikácie, ktoré sa budú používať na SharePointe. Vytvárať môžete samozrejme stále aj súborové databázy. S príchodom pásu s nástrojmi sa dajú tabuľky vytvárať aj bez návrhového zobrazenia. Všetky potrebné položky pri návrhu tabuľky sú dostupné cez kontextové záložky pásu s nástrojmi.

Access 2013 a datove typy cez pás s nástrojmi 

Pre pokročilé nastavenia je stále k dispozícii aj návrhové zobrazenie. Pomocou sprievodcov vytvoríte dotazy, formuláre a zostavy. Využiť môžete aj ich rýchle vytvorenie jedným kliknutím pomocou príslušných príkazov. Úpravy robíte v zobrazení rozloženia alebo v návrhovom zobrazení. Dostupné sú aj navigačné formuláre. Makrá majú upravený editor a príkazy vyberáte z katalógu akcií.

 

Okrem vytvárania databázových aplikácii môžete Access využiť aj na export a import údajov z rôznych zdrojov ako je napr. SharePoint, SQL server, Excel, iná Access databáza a pod. Tieto údaje následne môžete analyzovať a spracovávať pomocou dotazov, formulárov a zostáv.

Využívate Access na databázové aplikácie alebo len ako zdroj údajov na analyzovanie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?