Prvý pohľad na slovenský OneNote 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 22.5.2013 o 8:58 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  516x

Súčasťou sady MS Office je aj poznámková aplikácia OneNote. Využiť ju môžete namiesto papierového poznámkového bloku alebo namiesto zapisovania poznámok do Wordu alebo inej textovej aplikácie. V tomto krátkom článku je popísaný prvý pohľad na slovenskú verziu a v krátkom videu si pozriete aj niektoré funkcie v akcii.

Vo OneNote vytvárate poznámkové bloky, ktoré sú rozdelené na sekcie a stránky. Každá sekcia môže zoskupovať informácie z jednej oblasti a na stránkach sú čiastkové informácie z tejto oblasti. Jednou z hlavných výhod je možnosť uloženia poznámkového bloku do cloudu SkyDrive. Toto umožňuje centralizovať poznámky na jedno miesto s dostupnosťou z rôznych zariadení.

OneNote 2013 - poznámky na jednom mieste

Dôležité informácie, ktoré nájdete na webe môžete vkladať do poznámok s automaticky vloženou adresou webu odkiaľ informácia pochádza. K poznámkam môžete pridávať rôzne značky, napr. zaklikávacie políčka, dôležitosť a pod. Vyhľadávanie textu je možné aj vo vložených obrázkoch. Robiť sa dajú aj základné výpočty, informácie prepájať s Outlookom a inými Office aplikáciami. Pri tabletoch využijete písanie dotykovým perom a zobrazenie dotykového rozhrania, ktoré jedným kliknutím prepnete. Cez ikonu na paneli úloh Windows vkladáte výrezy obrazovky, odosielate do OneNote a vytvárate rýchle poznámky.

 

Ako evidujete svoje poznámky, na rôznych papierikoch, vo Worde alebo vo OneNote? Synchronizujete poznámky medzi zariadeniami a v cloude?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?