Microsoft má cloudové novinky. Na skúšku prídu tento mesiac

Autor: Peter Belko | 5.6.2013 o 22:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  128x

Na práve prebiehajúcej konferencii Microsoft TechEd v New Orleans boli predstavené novinky pre hybridný cloud, mobilitu zamestnancov a moderný vývoj aplikácií - Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2 a SQL Server 2014. Prinášame vám rýchly prehľad niektorých predstavených serverových noviniek.

Čo znamenajú typy cloudov

Privátny cloud je prevádzkovaný výlučne pre konkrétneho klienta priamo v jeho vlastnom dátovom centre vlastnými prostriedkami, alebo ho prevádzkuje poskytovateľ priamo pre klienta v rámci vyčlenenej samostatnej infraštruktúry.

Verejný cloud je prevádzkovaný v dátovom centre a prístupný je prostredníctvom verejnej siete Internet. Výpočtový výkon je zdieľaný pre viacero klientov.

Hybridný cloud je kombinácia viacerých cloudov - privátneho a verejného. Prepojené sú štandardnými spôsobmi a vystupuje ako jeden cloud.

Vízia Microsoft cloudu je rozdelená na privátny cloud a verejný cloud poskytovaný priamo Microsoftom, alebo treťou stranou, ktorá využíva MS technológie a poskytuje služby svojim klientom.

Pre všetky časti sa využíva jednotná platforma zložená z produktov Windows Server, System Center, SQL Server, služby Windows Azure a Azure virtuálne stroje a samozrejme aj Office 365. Tieto nástroje poskytujú možnosti vývoja, správy, úložisko údajov a virtualizáciu.

Pokračovanie celého môjho článku Microsoft má cloudové novinky. Na skúšku prídu tento mesiac nájdete na stránke zive.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?