Zobrazenie pošty v konverzáciách – Outlook 2010

Autor: Peter Belko | 23.2.2011 o 7:27 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  2133x

Outlook 2010 umožňuje zobrazovať poštové priečinky v konverzáciách. Využijete to hlavne ak ste členom nejakej aktívnej e-mailovej diskusie. Niektoré nastavenia Vám pomôžu ľahšie sa v množstve e-mailov orientovať.

Na záložke Zobraziť môžete kliknutím na Zobraziť správy v konverzáciách aktivovať ich usporiadanie podľa predmetu. V dialógovom okne, ktoré sa zobrazí si vyberáte zobrazenie v konverzáciách pre Všetky priečinky, alebo pre Tento priečinok. Správy v konverzácii majú naľavo malú šípku pomocou ktorej rozbalíte zobrazenie rozdelenej konverzácie. Ďalším kliknutím zobrazíte všetky položky. Tie sú zoradené podľa toho ako boli doručované. Orientujete sa v nich podľa oranžových krúžkov a oranžovej spojnice medzi jednotlivými správami. Podľa spojnice vidíte na ktorú správu sa reagovalo - Adriana odpovedala Ivete (viď. farebné šípky - obrázok vľavo). Prehľadnejšie je nastavenie Klasické zobrazenie s odsadením. Pri ňom sa ale štandardne zmení poradie správ a najstaršia, ktorá zahajovala konverzáciu bude hore (obrázok vpravo). Jednotlivé odpovede budete vidieť odsadené.Zobrazenie v konverzáciách Outlook 2010

Ďalšou dôležitou funkciou pri konverzáciách je vyčistenie, ktoré odstráni duplicitné položky. V mojom prípade mal jeden priečinok 847 e-mailov. Po vyčistení sa ich počet zredukoval na 635 správ. Konverzácia na obrázku sa zredukovala o 4 správy. V možnostiach Outlooku môžete nastaviť možnosti čistenia. Čistenie môžete spustiť na konverzáciu alebo na celý priečinok. Nájdete ho na záložke Domov v skupine príkazov Odstrániť. Konverzáciu môžete aj ignorovať a tým zabezpečíte jej presunutie do koša.

Pre používateľov Outlook 2010 odporúčam aspoň vyskúšať toto zobrazenie, lebo máte relevantné správy aj s Vašimi odpoveďami na jednom mieste. Ja to používam aj na doručenú poštu. Je to efektívnejšie a nemusíte preklikávať medzi rôznymi položkami a vyhľadávať ak potrebujete vidieť niektorú predchádzajúcu správu vrátane odoslanej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?