Zobrazenie pošty v konverzáciách – Outlook 2010

Autor: Peter Belko | 23.2.2011 o 7:27 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  2062x

Outlook 2010 umožňuje zobrazovať poštové priečinky v konverzáciách. Využijete to hlavne ak ste členom nejakej aktívnej e-mailovej diskusie. Niektoré nastavenia Vám pomôžu ľahšie sa v množstve e-mailov orientovať.

Na záložke Zobraziť môžete kliknutím na Zobraziť správy v konverzáciách aktivovať ich usporiadanie podľa predmetu. V dialógovom okne, ktoré sa zobrazí si vyberáte zobrazenie v konverzáciách pre Všetky priečinky, alebo pre Tento priečinok. Správy v konverzácii majú naľavo malú šípku pomocou ktorej rozbalíte zobrazenie rozdelenej konverzácie. Ďalším kliknutím zobrazíte všetky položky. Tie sú zoradené podľa toho ako boli doručované. Orientujete sa v nich podľa oranžových krúžkov a oranžovej spojnice medzi jednotlivými správami. Podľa spojnice vidíte na ktorú správu sa reagovalo - Adriana odpovedala Ivete (viď. farebné šípky - obrázok vľavo). Prehľadnejšie je nastavenie Klasické zobrazenie s odsadením. Pri ňom sa ale štandardne zmení poradie správ a najstaršia, ktorá zahajovala konverzáciu bude hore (obrázok vpravo). Jednotlivé odpovede budete vidieť odsadené.Zobrazenie v konverzáciách Outlook 2010

Ďalšou dôležitou funkciou pri konverzáciách je vyčistenie, ktoré odstráni duplicitné položky. V mojom prípade mal jeden priečinok 847 e-mailov. Po vyčistení sa ich počet zredukoval na 635 správ. Konverzácia na obrázku sa zredukovala o 4 správy. V možnostiach Outlooku môžete nastaviť možnosti čistenia. Čistenie môžete spustiť na konverzáciu alebo na celý priečinok. Nájdete ho na záložke Domov v skupine príkazov Odstrániť. Konverzáciu môžete aj ignorovať a tým zabezpečíte jej presunutie do koša.

Pre používateľov Outlook 2010 odporúčam aspoň vyskúšať toto zobrazenie, lebo máte relevantné správy aj s Vašimi odpoveďami na jednom mieste. Ja to používam aj na doručenú poštu. Je to efektívnejšie a nemusíte preklikávať medzi rôznymi položkami a vyhľadávať ak potrebujete vidieť niektorú predchádzajúcu správu vrátane odoslanej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?