Samovoľná deaktivácia kontroly pravopisu vo Worde 2010

Autor: Peter Belko | 1.3.2011 o 7:33 | Karma článku: 6,18 | Prečítané:  2354x

Word má štandardne zapnutú automatickú kontrolu pravopisu. V poslednom období som si všimol zvláštny stav, kedy sa mi táto kontrola deaktivuje a zatiaľ som nezistil príčinu. Preto je vhodné priebežne túto funkcionalitu skontrolovať.

Nefunkčnosť kontroly pravopisu som zistil náhodne, keď som si všimol slovo s preklepom. Mal som v ňom jedno písmeno navyše a slovo nebolo podčiarknuté. Najprv som si myslel, že to je spôsobné niektorým štýlom. Tak som nastavil jazyk pre všetky štýly, ktoré som v dokumente použil. Nepomohlo to, tak som pátral ďalej. Ako možnú príčinu som odhadoval nejakú kombináciu kláves, ktorú som omylom stlačil. Ale ani toto nevyzerá na príčinu. Zatiaľ som nič ďalšie čo by deaktiváciu spôsobovalo nenašiel. Preto aspoň odporúčam radu ako skontrolovať, či je všetko v poriadku alebo nie.

Označte celý dokument pomocou Ctrl+A, v stavovom riadku kliknite na názov jazyka a v zobrazenom okne overte položku Nekontrolovať pravopis a gramatiku. Táto má byť nezakliknutá. Ak je v nejakom odseku kontrola neaktívna, a v iných aktívna, tak bude políčko vyplnené ako na obrázku.
Jazyk a pravopis vo Worde 2010

Stačí len zrušiť zakliknutie a kontrola bude znovu aktívna. Keby ste chceli nájsť presnú časť textu, kde je pravopis deaktivovaný, tak to urobíte rozšíreným vyhľadávaním.

Môj problematický dokument obsahuje len štýly nadpisov 1 až 3, dva vlastné štýly, číslovaný zoznam a zoznam s odrážkami. Nič ďalšie v texte nie je, žiadne tabuľky, obrázky ani iné objekty. Celkový počet strán je 43. Office 2010 32bit (na 64 bitovom Windows 7) je plne aktualizovaný s jazykmi prostredia: Slovenský, Český a Anglický.

Stáva sa Vám niečo podobné v dokumentoch?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?