Uloženie prezentácie PowerPoint ako video

Autor: Peter Belko | 9.3.2011 o 7:38 | Karma článku: 6,36 | Prečítané:  3787x

PowerPoint 2010 disponuje niekoľkými funkciami na distribúciu prezentácie. Okrem bežného uloženia a balíka na disk CD je aj možnosť uloženia videa vo formáte wmv, ktorý je možné prehrávať vo viacerých SW prehrávačoch ak nie je dostupný PowerPoint, resp. nie je možné inštalovať jeho prehliadač.

Vytvorenú prezentáciu vrátane animácii, prechodov, hovoreného slova a ďalších efektov ukladáte cez záložku SúborBackstage zobrazení v časti Uložiť a odoslať. V skupine príkazov typy súborov kliknite na Vytvoriť video. Vpravo sa zobrazí základná informácia o možnostiach ukladania. Tiež vyberáte kvalitu ukladania, ktorá môže byť veľká, stredná a malá. Druhým rozbaľovacím zoznamom nastavujete možnosti časovania, prípadne nastavujete štandardný čas na všetky snímky. Ten je predvolený na 5 sekúnd.Vytvorenie videa v PowerPoint 2010

Tlačidlom Vytvoriť video sa zobrazí okno uložiť ako, kde zadáte názov a počkáte kým sa video vytvorí. Čas vytvorenia je závislý od rozsahu a náročnosti prezentácie. Následne môžete distribuovať výsledné video. Ak by ste potrebovali video prehrávať aj v klasických prehrávačoch, tak je potrebné použiť konvertovanie do formátu, ktorý dokáže prehrať klasický DVD prehrávač. Konvertovanie treba robiť softvérom iného výrobcu (PowerPoint takúto funkciu nemá). Aký nástroj najčastejšie používate na konvertovanie videí?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?