Možnosti sledovania správy

Autor: Peter Belko | 13.5.2011 o 3:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  811x

V Outlooku 2010 / 2007 je niekoľko možností ako monitorovať odoslanú správu. Nie je to zárukou, že si e mail príjemca skutočne celý prečítal, ale aspoň viete, že bol zobrazený v jeho pošte. Pri jednotlivých správach oznámenie o doručení a oznámenie o prečítaní zapínate na páse s nástrojmi Možnosti, kde treba zakliknúť položky Požadovať potvrdenie o doručení a/alebo Požadovať potvrdenie o prečítaní.

Nastavenie pre všetky nové správy urobíte cez záložku Súbor v zobrazení Backstage v Možnostiach v časti Pošta. Vyhľadajte skupinu nastavení Sledovanie a zakliknite požadovanú možnosť (pre Office 2007 Nástroje > Možnosti > Možnosti e-mailu > Možnosti sledovania. Týmto zabezpečíte, že všetky správy, ktoré odošlete budú požadovať tieto informácie. Výsledky potom môžete kontrolovať v tabuľke sledovanie v konkrétnej správe kde vidíte prehľadne zobrazené kto si správu prečítal a kto nie (za predpokladu, že ste ju odoslali na viac adries). Po aktualizovaní informácii o sledovaní premiestniť potvrdenie do určitého priečinka slúži na sprehľadnenie doručenej pošty, kedy si určíte kam sa majú ukladať tieto informačné správy aby neprekážali v doručenej pošte.

Pokračovanie môjho článku o sledovaní správ nájdete na stránke Tipy a triky MS Office na živé.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?