Vytvorenie prezentácie importom z iných súborov

Autor: Peter Belko | 25.5.2011 o 23:43 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  458x

Prezentáciu v PowerPoint 2010/2007 používatelia najčastejšie vytvárajú priamo vpisovaním na prázdne snímky, alebo prepisovaním existujúcej prezentácie. Existuje aj niekoľko možností ako vytvoriť prezentáciu importom textu z iných typov súborov. Patria sem hlavne dokumenty Word alebo textové súbory. Obidva musia mať špecificky vytvorený formát alebo štruktúru textu, aby sa v prezentácii po importe nevytvorilo zbytočne veľa snímok, alebo aby celý text nebol len na jednej snímke.

Príprava Word súborov, z ktorých budete importovať, vyžaduje formátovať text pomocou štýlov nadpisov. Znamená to, že text, ktorý má byť titulkom snímku, musí byť formátovaný ako Nadpis 1. Text prvej úrovne na snímke bude formátovaný ako Nadpis 2 a ďalšie nižšie úrovne odrážkového zoznamu budú ďalšími štýlmi nadpisov. V textovom dokumente nie je možné meniť formát písma - a preto je potrebné vytvoriť štruktúru textu tak, že hlavné nadpisy snímok budú v textovom súbore umiestnené na ľavom okraji. Prvá úroveň textu na snímke bude odsadená tabulátorom. Nižšie úrovne budú odsadené dvomi tabulátormi a tak ďalej.

Pokračovanie môjho článku o vytvorení prezentácie importom z iných súborov nájdete na stránke Tipy a triky MS Office na živé.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?