Akcie v prezentácii PowerPoint

Autor: Peter Belko | 12.6.2011 o 10:50 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  581x

Prezentácie sú určené na vpísanie len základných informácii v bodoch a heslovite. Nemali by obsahovať zbytočne veľa textu, prípadne iných detailných informácii. To platí aj o tabuľkách a je nevhodné, ak sa používateľ snaží vložiť na snímok rozsiahlu tabuľku z Excelu. Ak má viac ako 10 riadkov, hodnoty budú pri prezentovaní horšie čitateľné kvôli ich veľkosti, ktorá sa bude zmenšovať pribúdajúcimi riadkami v tabuľke. Namiesto priameho vloženia tabuľky je vhodnejšie urobiť prepojenie na tabuľku - a tú priamo z prezentácie otvoriť v Exceli.

  1. Spustite PowerPoint a otvorte prezentáciu.
  2. Vložte novú snímku na ktorú napíšte text, ktorý bude odkazovať na tabuľku. Môže to byť napr. predajné výsledky za rok 2011. Text označte.
  3. Na záložke Vložiť kliknite na príkaz Akcia, ktorý zobrazí okno Nastavenie akcie. Akcie môžu reagovať na kliknutie myšou alebo na ukázanie myšou. Nastavenia robíte na príslušných záložkách. Ponechajte zobrazenú záložku Kliknutie myšou.

Pokračovanie môjho článku o akciách v prezentácii PowerPoint nájdete na stránke Tipy a triky MS Office na živé.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?