Dokumentová knižnica na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 15.8.2011 o 7:37 | Karma článku: 3,24 | Prečítané:  1633x

V predchádzajúcom článku som popísal a vo videu ukázal domovskú stránku SharePoint 2010 z pohľadu koncového používateľa. V tomto článku nájdete základné informácie o dokumentovej knižnici spolu s video ukážkou ako ju vytvoriť a pracovať s ňou.

SharePoint je určený na tímovú spoluprácu a zdieľanie informácii. Po nasadení tejto technológie sa predpokladá, že používatelia budú svoje dokumenty a súbory ukladať do knižníc namiesto zdieľaných priečinkov v sieti. V horších prípadoch používatelia ukladajú pracovné súbory do svojich počítačov a tým vznikajú problémy s ich použitím pre iných členov tímu. Toto všetko pri používaní SharePoint odpadá a zvyšuje sa tak efektivita práce. Nie je nutné zháňať heslá do počítačov iných pracovníkov len preto, aby ste mohli pracovať s dôležitým súborom. Vyžaduje to samozrejme aj disciplínu koncových používateľov aby neukladali lokálne k sebe, ale na intranet. Správca servera, alebo používateľ s príslušnými právami nastaví prístupové práva do knižníc tak, aby každý videl len to čo vidieť môže na základe svojej pracovnej pozície.

Knižnice môžu obsahovať priečinky, podpriečinky a súbory. Pracujete s nimi cez webový prehliadač, alebo v klasickom okne prieskumníka. Otváranie a ukladanie súborov na SharePoint priamo v Office aplikáciách je podporované. V nasledujúcom videu uvidíte základné možnosti ako vytvoriť knižnicu, priečinok a vloženie súboru. Okrem toho by ste mohli nastavovať rôzne zobrazenia, pridávať stĺpce a pod.

Myslíte si, že bude pre koncových používateľov pri nasadení SharePoint problém začať to používať a prestať s klasickým súborovým systémom a zlozvykmi pri ukladaní?

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?