Dokumentová knižnica na SharePoint 2010 (video)

Autor: Peter Belko | 15.8.2011 o 7:37 | Karma článku: 3,24 | Prečítané:  1604x

V predchádzajúcom článku som popísal a vo videu ukázal domovskú stránku SharePoint 2010 z pohľadu koncového používateľa. V tomto článku nájdete základné informácie o dokumentovej knižnici spolu s video ukážkou ako ju vytvoriť a pracovať s ňou.

SharePoint je určený na tímovú spoluprácu a zdieľanie informácii. Po nasadení tejto technológie sa predpokladá, že používatelia budú svoje dokumenty a súbory ukladať do knižníc namiesto zdieľaných priečinkov v sieti. V horších prípadoch používatelia ukladajú pracovné súbory do svojich počítačov a tým vznikajú problémy s ich použitím pre iných členov tímu. Toto všetko pri používaní SharePoint odpadá a zvyšuje sa tak efektivita práce. Nie je nutné zháňať heslá do počítačov iných pracovníkov len preto, aby ste mohli pracovať s dôležitým súborom. Vyžaduje to samozrejme aj disciplínu koncových používateľov aby neukladali lokálne k sebe, ale na intranet. Správca servera, alebo používateľ s príslušnými právami nastaví prístupové práva do knižníc tak, aby každý videl len to čo vidieť môže na základe svojej pracovnej pozície.

Knižnice môžu obsahovať priečinky, podpriečinky a súbory. Pracujete s nimi cez webový prehliadač, alebo v klasickom okne prieskumníka. Otváranie a ukladanie súborov na SharePoint priamo v Office aplikáciách je podporované. V nasledujúcom videu uvidíte základné možnosti ako vytvoriť knižnicu, priečinok a vloženie súboru. Okrem toho by ste mohli nastavovať rôzne zobrazenia, pridávať stĺpce a pod.

Myslíte si, že bude pre koncových používateľov pri nasadení SharePoint problém začať to používať a prestať s klasickým súborovým systémom a zlozvykmi pri ukladaní?

Pozn.: Video bolo vytvárané na dostupných trial verziách (Windows, SharePoint, SQL, Office, ...) vo virtuálnom prostredí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?