Facebook v Outlooku

Autor: Peter Belko | 6.9.2011 o 15:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  368x

V súčasnosti je Facebook veľmi populárna sociálna sieť. Existujú aj možnosti, ako Facebook používať bez toho, aby ste sa museli na web prihlasovať. Patrí sem okrem iných aplikácii aj Live Messenger alebo Outlook Social Connector.

V oboch prípadoch je možné vytvoriť vzájomné spojenie a následné využívanie služby v e-mailovom klientovi. Vyžaduje to stiahnutie poskytovateľa spojenia (providera) so sociálnou sieťou a jeho následná konfigurácia. Potom budete mať priamo v table osôb pod každou správou v okne na čítanie dostupné základné informácie, ktoré bežne vidíte po prihlásení na Facebook (FB), vrátane fotografií kontaktov, statusov a komunikačnej histórie v Outlooku. Samozrejme iba v prípade, že váš kontakt používa rovnakú e-mailovú adresu na FB aj na komunikáciu s vami.

V starších verziách Outlooku musíte mať nainštalovaný Social Connector - priamo dostupný je až v Outlook 2010. Pre staršie verzie ho stiahnete z Download centra Microsoftu. Aby všetko fungovalo, je potrebné urobiť nasledovné kroky:

  1. Spustite Outlook 2010 a kliknite na záložku Zobraziť.
  2. Kliknite na tlačidlo Tabla osôb > Nastavenie konta, ktoré zobrazí okno so zoznamom dostupných sietí. Najčastejšie sú priamo dostupné Osobná lokalita SharePoint a Live Messenger.

Pokračovanie môjho článku o integrácii Facebook do Outlooku 2010 nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?