Meníme grafiku komentárov vo Worde

Autor: Peter Belko | 31.1.2012 o 17:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  255x

Podobne ako v Exceli, aj pri práci v textovom dokumente je občas potrebné označiť nejakú časť, ktorú bude treba ešte spracovať. Používatelia to často robia iba jednoduchou zmenou farby písma. Ak potrebujete pridať svoje názory a komentáre do cudzieho dokumentu, ktorý ste dostali e-mailom, zmena farby písma nie je veľmi vhodná. Je lepšie použiť komentáre vo Worde.

K označenému textu pridáte komentár na páse s nástrojmi Revízia príkazom Nový komentár. Následne sa vloží štandardne červené zvýraznenie textu (môže byť aj modré alebo inej farby) a vpravo bublina s označením Komentár, iniciálkami používateľa a poradovým číslom komentára za ktoré píšte svoj text. Úpravy textu robíte rovnako ako v bežnom texte. Meniť môžete veľkosť, typ, rez, farbu písma a ďalšie. Odstránenie komentára robíte príkazom Odstrániť na páse s nástrojmi Revízia. Využiť môžete aj príkaz odstrániť všetky komentáre v dokumente ak ich je viac a potrebuje odstrániť všetky naraz. Možno vás práve napadlo, že ak ide hromadné odstraňovanie, bude fungovať aj hromadná úprava formátu?

Pokračovanie môjho článku o zmene grafiky komentárov vo Worde nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?