Prvý pohľad na Microsoft Office 2013

Autor: Peter Belko | 18.7.2012 o 11:41 | (upravené 25.7.2012 o 22:05) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  385x

Pozreli sme sa na novinky v programoch Word a Excel. Microsoft sa zameral hlavne na zjednodušenie práce s údajmi a ukladanie súborov do oblaku. V pondelok 16. júla Microsoft predstavil novú verziu kancelárskeho balíka Office 2013 a otvoril aj možnosť verejného testovania. Nižšie vám prinášame výber hlavných noviniek v jednotlivých aplikáciách edície Microsoft Office Professional Plus Technical Preview. Je to samostatný inštalačný balíček (639 MB), ktorý nie je priamo dostupný cez Office 365. Sťahuje sa samostatne, tak ako v predchádzajúcich edíciách Office. Druhá možnosť inštalácie je cez Cloud Office 365, kde sa využíva tzv. Click-to-Run.

Kancelársky balík sme nainštalovali na virtuálny Windows 8 Release Preview, build 8400. Skoršia verzia Consumer Preview nie je podporovaná. Samotný priebeh inštalácie je rovnaký ako pri verziách 2010/2007, môžete vybrať typickú inštaláciu alebo prispôsobenú. Vo virtuálnom prostredí inštalácia trvala zhruba 14 minút. Odlišuje sa novým logom Office v oranžovej farbe a na jej konci je odkaz na pokračovanie on-line, pre prepojenie s cloud službou SkyDrive. Nie je to však povinné.

Po inštalácii sa na štartovacej obrazovke Windows 8 vytvoria dlaždice pre jednotlivé aplikácie. Majú nové jednoduchšie ikony. Pri zobrazení všetkých aplikácii sú dostupné aj ďalšie odkazy, napríklad na vytvorenie podpisu VBA, porovnanie databáz a iné.Štartovacia obrazovka Windows 8 po inštalácii Office 2013

Po spustení Wordu sa zobrazí zmenená úvodná obrazovka (splash screen) a štartovacia obrazovka s dostupnými šablónami a naposledy používanými súbormi. Pri úplne prvom spustení sa program pýta na nastavenie aktualizácií. Ďalej nasleduje krátke animované video, ktoré ilustruje ukladanie dokumentu do cloudu. Na konci je možnosť prihlásiť sa do služby SkyDrive.

 

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami Prvý pohľad na Microsoft Office 2013 v ôsmych ďalších častiach o novinkách vo Worde a Exceli nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?