Nový Outlook a OneNote: Organizácia v Office 2013

Autor: Peter Belko | 25.7.2012 o 22:02 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  497x

Prvé dojmy Outlook 2013 uľahčuje nastavenia a dokáže sa prepojiť so sociálnymi sieťami. OneNote 2013 stavia na cloudových službách a výrazne uľahčuje zdieľanie poznámok. Nedávno sme sa bližšie pozreli na aplikácie Word a Excel z nového kancelárskeho balíka Office 2013. Dnes pokračujeme ďalšou dvojicou - emailovým klientom Outlook a poznámkovačom OneNote.

Oba programy je vhodné používať spoločne, keďže slúžia na organizáciu práce. Niektoré funkcie majú navzájom prepojené a vhodne sa dopĺňajú.

Prostredie oboch aplikácií je podobné, ako v predchádzajúcej verzii 2010. Prinášame ukážky a dojmy z používania noviniek a zmien, ktoré prinášajú v novej verzii spolu s prezentačnými videami.

Outlook: Jednoduché prvé kroky

Outlook prešiel miernou zmenou vzhľadu. Pri úplne prvom spustení sa zobrazí uvítacia obrazovka so sprievodcom nastavením účtu. E-mailový účet môže bežať na Exchange serveri alebo kompatibilnej službe, ActiveSync (napríklad Hotmail) a POP/IMAP.

Nechýba samozrejme ani automatické vyhľadávanie nastavení, ktoré pre Hotmail funguje aj bez konektora. Štandardne nie sú zobrazené poštové priečinky v strome, ale minimalizované na ľavý okraj. Navigačný riadok je vľavo dole s položkami, umiestnenými vodorovne vedľa seba.

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami a videami Nový Outlook a OneNote: Organizácia v Office 2013 v šiestich ďalších častiach o novinkách v Outlooku a OneNote nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?