Prechádzame na Windows 8: Kontrola vopred za 2 minúty

Autor: Peter Belko | 17.2.2013 o 20:35 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  301x

Voľne dostupný nástroj overí, či hrozia problémy pri prechode na Windows 8. Preskenuje systém i aplikácie.

Máte počítač so starším Windows a uvažujete nad upgradom na najnovší Windows 8? Kladiete si asi otázku, či bude všetko fungovať správne a či je hardvér dostatočný. Zistiť až po realizácii upgrade, že niektoré programy vám nepôjdu ako očakávate, je problém. Vrátenie pôvodného systému do takého stavu, ako ste mali - aj s aplikáciami a nastaveniami, je bez špecializovaných nástrojov a zálohy taktiež časovo náročné.

K dispozícii je ale voľne dostupný Asistent pri inovácii na systém Windows 8, ktorý overí váš systém a zobrazí výsledky, čo bude fungovať a čo nie, resp. čo môže spôsobovať problémy. Ručné overenie môžete spraviť aj bez nástroja - na tejto adrese, kde vyhľadáte softvér alebo hardvér, ktorý Vás zaujíma.

Z tejto stránky si stiahnite nástoj Asistent pri inovácii na systém Windows 8. Na jeho spustenie potrebujete administrátorské oprávnenie. Overuje hardvér podľa požiadaviek na systém. V prípade externých zariadení ako je napríklad tlačiareň je potrebné, aby bola pripojená a zapnutá. Overuje aj kompatibilitu nainštalovaného softvéru.

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami Prechádzame na Windows 8: Kontrola vopred za 2 minúty nájdete na stránke zive.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?