Prvý pohľad na slovenský Word 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 11.3.2013 o 7:33 | Karma článku: 10,99 | Prečítané:  4685x

Pár dní je na Slovensku dostupný nový Microsoft Office 2013 v lokalizovanej verzii. Testoval som ho už počas neverejnej fázy zhruba od marca 2012. Teraz som pripravil súhrn zaujímavých noviniek vo forme krátkeho videa, kde si ich môžete pozrieť priamo v akcii.

Vo videu uvidíte domovskú obrazovku po spustení aplikácie, novú farebnosť prostredia aplikácie, možnosti vloženia on-line obrázkov, videí a aplikácii. Nová karta Návrh umožňuje meniť vzhľad dokumentu formátovaného pomocou vstavaných štýlov nadpisov. Pri tímovej práci využijete nové komentáre s možnosťou odpovedania na konkrétne komentáre. Režim čítania na obrazovke sa zmenil a posúvanie medzi stránkami sa robí vľavo/vpravo.

Prvý pohľad na Word 2013

Zaujímavé je aj zbalenie celého textu kapitoly a po návrate do dokumentu uvítanie s možnosťou vrátiť sa do časti textu, kde ste naposledy skončili. Prepojenie s cloudom je prítomné všade a priamo z Wordu sa môžete prihlásiť na svoj ukladací priestor SkyDrive alebo na firemný priestor v rámci Office 365. Ukladanie je možné do viacerých formátov vrátane PDF. Teraz je možné PDF súbory aj upravovať (ak sú textové a nie obrázok). V kombinácii so SkyDrive alebo SharePoint on-line môžu na dokumente tímovo pracovať viacerí používatelia naraz s možnosťou  blokovania časti textu pred úpravou iným používateľom.

 

Noviniek je viac a každému bude asi vyhovovať niečo iné. Preto prosím berte toto video ako základnú ukážku ako vyzerá nová verzia ak ju zatiaľ ešte nemáte nainštalovanú a vyskúšanú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?