Pokročilé číslovanie strán v záverečnej práci

Autor: Peter Belko | 3.4.2013 o 18:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1501x

Píšete diplomovku alebo veľký, firemný dokument? Poradíme, ako splniť všetky náročné pravidlá číslovania strán. Diplomová, bakalárska či dizertačná práca i mnohé ďalšie dokumenty vyžadujú  číslovanie strán, ktoré nezačína jednotkou a končí číslom poslednej strany. Splniť treba náročnejšie pravidlá. Prinášame návod, ako ho dosiahnuť.

Postup je pomerne jednoduchý a v Microsoft Word 2013 vyžaduje len zopár kliknutí myšou. Postup využijú aj používatelia starších verzií Wordu - od 2007, nakoľko je rovnaký až po najnovšiu verziu.

V prvom rade je potrebné ujasniť si, na ktorých stranách číslovanie nebude a na ktorých už je potrebné. Presnú špecifikáciu formátovania má k dispozícii každá škola. Tento postup samozrejme platí pre všetkých, vrátane používateľov píšucich dlhšie dokumenty vo Worde.

Otvorte dokument, v ktorom chcete pridať číslovanie strán. Presuňte sa kurzorom na koniec textu na strane, ktorá ešte nemá byť číslovaná. Na páse s nástrojmi Rozloženie strany kliknite na tlačidlo Zlomy a v časti Zlomy sekcie vyberte Priebežne príp. Nasledujúca strana.

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami Pokročilé číslovanie strán v záverečnej práci nájdete na stránke zive.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?