Prvý pohľad na slovenský OneNote 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 22.5.2013 o 8:58 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  585x

Súčasťou sady MS Office je aj poznámková aplikácia OneNote. Využiť ju môžete namiesto papierového poznámkového bloku alebo namiesto zapisovania poznámok do Wordu alebo inej textovej aplikácie. V tomto krátkom článku je popísaný prvý pohľad na slovenskú verziu a v krátkom videu si pozriete aj niektoré funkcie v akcii.

Vo OneNote vytvárate poznámkové bloky, ktoré sú rozdelené na sekcie a stránky. Každá sekcia môže zoskupovať informácie z jednej oblasti a na stránkach sú čiastkové informácie z tejto oblasti. Jednou z hlavných výhod je možnosť uloženia poznámkového bloku do cloudu SkyDrive. Toto umožňuje centralizovať poznámky na jedno miesto s dostupnosťou z rôznych zariadení.

OneNote 2013 - poznámky na jednom mieste

Dôležité informácie, ktoré nájdete na webe môžete vkladať do poznámok s automaticky vloženou adresou webu odkiaľ informácia pochádza. K poznámkam môžete pridávať rôzne značky, napr. zaklikávacie políčka, dôležitosť a pod. Vyhľadávanie textu je možné aj vo vložených obrázkoch. Robiť sa dajú aj základné výpočty, informácie prepájať s Outlookom a inými Office aplikáciami. Pri tabletoch využijete písanie dotykovým perom a zobrazenie dotykového rozhrania, ktoré jedným kliknutím prepnete. Cez ikonu na paneli úloh Windows vkladáte výrezy obrazovky, odosielate do OneNote a vytvárate rýchle poznámky.

 

Ako evidujete svoje poznámky, na rôznych papierikoch, vo Worde alebo vo OneNote? Synchronizujete poznámky medzi zariadeniami a v cloude?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?