Microsoft má cloudové novinky. Na skúšku prídu tento mesiac

Autor: Peter Belko | 5.6.2013 o 22:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  181x

Na práve prebiehajúcej konferencii Microsoft TechEd v New Orleans boli predstavené novinky pre hybridný cloud, mobilitu zamestnancov a moderný vývoj aplikácií - Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2 a SQL Server 2014. Prinášame vám rýchly prehľad niektorých predstavených serverových noviniek.

Čo znamenajú typy cloudov

Privátny cloud je prevádzkovaný výlučne pre konkrétneho klienta priamo v jeho vlastnom dátovom centre vlastnými prostriedkami, alebo ho prevádzkuje poskytovateľ priamo pre klienta v rámci vyčlenenej samostatnej infraštruktúry.

Verejný cloud je prevádzkovaný v dátovom centre a prístupný je prostredníctvom verejnej siete Internet. Výpočtový výkon je zdieľaný pre viacero klientov.

Hybridný cloud je kombinácia viacerých cloudov - privátneho a verejného. Prepojené sú štandardnými spôsobmi a vystupuje ako jeden cloud.

Vízia Microsoft cloudu je rozdelená na privátny cloud a verejný cloud poskytovaný priamo Microsoftom, alebo treťou stranou, ktorá využíva MS technológie a poskytuje služby svojim klientom.

Pre všetky časti sa využíva jednotná platforma zložená z produktov Windows Server, System Center, SQL Server, služby Windows Azure a Azure virtuálne stroje a samozrejme aj Office 365. Tieto nástroje poskytujú možnosti vývoja, správy, úložisko údajov a virtualizáciu.

Pokračovanie celého môjho článku Microsoft má cloudové novinky. Na skúšku prídu tento mesiac nájdete na stránke zive.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?