Prvý pohľad na slovenský Project 2013 (video)

Autor: Peter Belko | 20.6.2013 o 7:37 | Karma článku: 3,53 | Prečítané:  514x

Na riadenie projektov je vhodné používať aplikáciu Project namiesto rôznych svojpomocne vytvorených alternatív v textových alebo tabuľkových aplikáciách. Pozrel som sa na slovenskú verziu Project 2013 a jeho hlavné novinky, ktoré stručne popisujem v článku a vo videu ich aj predvediem.

Project patrí do rodiny MS Office, ale je to samostatná aplikácia, ktorá nie je súčasťou žiadnej edície Office. Po spustení z domovskej obrazovky vyberáte buď šablónu alebo existujúci súbor projektu. Úlohy v projekte môžete pridávať na časovú os a tak prehľadne vidieť hlavné míľniky alebo dôležité úlohy v hornej časti nad Ganttovým grafom. Os môžete farebne meniť a vkladať ju do PowerPointu.

Project 2013 - časová os a prehľad práce

Nové zostavy priebehu sa zobrazujú ako tabuľa (dashboard) a môžete prepínať medzi niekoľkými typmi. Rovnako ako časovú os môžete aj zostavu kopírovať do emailu alebo prezentácie. Využijete to hlavne na prezentovanie na projektových schôdzach. V kombinácii so SharePointom môžete na konkrétnych projektoch pracovať v tíme s kolegami a synchronizovať nové a zmenené informácie.

Ako riešite a sledujete časové plány projektov a ich priebeh?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?