Pripojenie pomocníka Office 2013 na internet (+video)

Autor: Peter Belko | 9.10.2013 o 7:27 | Karma článku: 3,69 | Prečítané:  970x

Nedávno som čítal požiadavku jedného používateľa v súvislosti s problémom pomocníka Office 2013, ktorý nezobrazoval témy dostupné on-line. Všetky aplikácie z kancelárskeho balíka využívajú rovnaké nastavenie. V texte popíšem aké sú možnosti prepínania on‑line a offline pomocníka a kde sa nastavuje možnosť pripojenia Office na internet. V krátkom videu si postup môžete aj pozrieť.

Pomocníka štandardne vyvoláte klávesom F1 alebo tlačidlom s otáznikom, ktoré je vpravo hore. Ak je všetko v poriadku, tak pomocník je on‑line a zobrazuje najnovšie informácie dostupné z lokality Office.com. V prípade problémov s pripojením je pomocník v stave offline.

Pomocník Office 2013 v offline stave 

Najjednoduchšie je najprv použiť príkaz na prepnutie do on‑line stavu. Ak prepnutie zlyhalo, môžete skontrolovať nastavenie cez Súbor >> Možnosti >> Centrum dôveryhodnosti >> Nastavenie centra dôveryhodnosti >> Možnosti ochrany osobných údajov kde je potrebné zakliknúť Umožniť balíku Office pripojiť sa na internet.

 Nastavenie pripojenia Office 2013 na internet

Vo videu je ukážka prepínania stavu a tiež kde nastavíte pripojenie Office do internetu.

 

Toto nastavenie zvyčajne pomôže ak počítač nemá iné problémy. Ak by to nepomohlo, tak je vhodné skontrolovať aký internetový prehliadač je predvolený. V prípade, že to nie je Internet Explorer, tak je vhodné vyskúšať ho predvoliť a prepnúť pomocníka do on‑line stavu. Ak nepomáha ani táto možnosť, tak je na mieste ešte kontrola doinštalovaných doplnkov v MS Office a prípadná konzultácia so servisným technikom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hasička vyhrala štyri súdy so štátom, jej šéfom to nestačí

Zo šéfky ekonomiky urobili šoférku sekretárky. Súd to označil za svojvôľu.

Dnes píše Zuzana Szatmáry

Mozog nebolí

Koho zaujíma, ako funguje ľudský mozog, aj vlastný, si nedopraje pokoj.


Už ste čítali?