Pripojenie pomocníka Office 2013 na internet (+video)

Autor: Peter Belko | 9.10.2013 o 7:27 | Karma článku: 3,69 | Prečítané:  1019x

Nedávno som čítal požiadavku jedného používateľa v súvislosti s problémom pomocníka Office 2013, ktorý nezobrazoval témy dostupné on-line. Všetky aplikácie z kancelárskeho balíka využívajú rovnaké nastavenie. V texte popíšem aké sú možnosti prepínania on‑line a offline pomocníka a kde sa nastavuje možnosť pripojenia Office na internet. V krátkom videu si postup môžete aj pozrieť.

Pomocníka štandardne vyvoláte klávesom F1 alebo tlačidlom s otáznikom, ktoré je vpravo hore. Ak je všetko v poriadku, tak pomocník je on‑line a zobrazuje najnovšie informácie dostupné z lokality Office.com. V prípade problémov s pripojením je pomocník v stave offline.

Pomocník Office 2013 v offline stave 

Najjednoduchšie je najprv použiť príkaz na prepnutie do on‑line stavu. Ak prepnutie zlyhalo, môžete skontrolovať nastavenie cez Súbor >> Možnosti >> Centrum dôveryhodnosti >> Nastavenie centra dôveryhodnosti >> Možnosti ochrany osobných údajov kde je potrebné zakliknúť Umožniť balíku Office pripojiť sa na internet.

 Nastavenie pripojenia Office 2013 na internet

Vo videu je ukážka prepínania stavu a tiež kde nastavíte pripojenie Office do internetu.

 

Toto nastavenie zvyčajne pomôže ak počítač nemá iné problémy. Ak by to nepomohlo, tak je vhodné skontrolovať aký internetový prehliadač je predvolený. V prípade, že to nie je Internet Explorer, tak je vhodné vyskúšať ho predvoliť a prepnúť pomocníka do on‑line stavu. Ak nepomáha ani táto možnosť, tak je na mieste ešte kontrola doinštalovaných doplnkov v MS Office a prípadná konzultácia so servisným technikom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE MICHAL HAVRAN

Kraľovany, dedinka v zákrute, kde vás príroda naučí rešpektu (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barbarou Rusnákovou.


Už ste čítali?